Facebook Polub nas na Facebooku
Dzisiaj jest Sobota, 27 Kwiecień 2024

Duczmal i Szmidt triumfują w MP Młodzieżowców

2017-07-26

Mistrzostwa młodzieżowców rozgrywane na Sierra GC zakończyły się po czterech dniach zmagań. Mistrzynią Polski została Marianna Duczmal reprezentująca Kalinowe Pola GC, a zwycięstwo wśród mężczyzn wywalczył broniący tytułu Jan Szmidt z Toya G&CC Wrocław.

Do pierwszego półfinału zakwalifikowali się Jakub Matuszek (Opolski KG) oraz Wojciech Łoposzko (Armada GC), którzy zmierzyli się dziś w porannym meczu o finał. Rywalizacja była bardzo zacięta i  zakończyła się awansem Matuszka (1up).

Drugi półfinał rozegrał się pomiędzy Janem Szmidtem (Toya GCC) i Szymonem Olszewskim (Binowo Park GC). Mecz wygrał Szmidt 4&2 i awansował tym samym do finału z Matuszkiem.

Od początku finałowego starcia szala zwycięstwa przechylała się na stronę zawodnika z Wrocławia. Po dziewięciu dołkach Jan Szmidt prowadził z rezultatem 4up. Przewagę utrzymał i pokonał Jakuba Matuszka po trzynastym dołku wynikiem 6&5.

Trzecie miejsce i tytuł II wicemistrza zdobył Wojciech Łoposzko, który pokonał Olszewskiego 2&1.

Cztery kobiety walczyły o czempionat kraju 19-30. Po rundach stroke play każda z nich zagrała w sobotę dwa mecze. O zwycięstwie decydowała liczba wygranych pojedynków. W starciu finalnym zagrały Amanda Majsterek i Marianna Duczmal. Wyrównana walka doprowadziła do dogrywki, podczas której lepszą okazała się Duczmal i to ona zdobyła tytuł mistrzyni kobiet w kategorii 19-30.

Jak sama powiedziała, nie spodziewała się, że wygra: „Cieszę się bardzo. Z Amandą była bardzo zacięta rywalizacja. Prowadziłam 1up i na osiemnastym dołku Amanda zremisowała i poszłyśmy na dogrywkę. Jest to mój pierwszy zwycięski tytuł w tej kategorii. Chciałabym podziękować mojemu najlepszemu caddiemu Robertowi Głowackiemu, dzięki któremu to zwycięstwo stało się faktem”.

Na trzecim miejscu uplasowała się Hanna Horst (Krakowski KG r. zał. 2002).

Wyniki końcowe – Citi Handlowy Mistrzostwa Polski Młodzieżowców (Sierra GC, 20-23.07.2017)