Hugo Townsend zwycięzcą w GAC Rosa Challenge Tour
Hugo Townsend zwyciężył w HotelPlanner Tour - GAC Rosa Challenge Tour, wygrywając dwoma uderzeniami w Rosa Golf Club.
Szwedzki golfista podczas czterech rund zagrał 69, 63, 64 i 69 uderzeń, co dało wynik -15 poniżej par. Wygrywał dwoma punktami z Niemcem Antonem Albersem. Townsend dzięki zwycięstwu awansował na 10 miejsce w rankingu Road to Mallorca oraz otrzymał nagrodę w wysokości 48 tysięcy euro. Wszystko dopełnił pamiątkowy puchar, który wręczył Arkadiusz Muś założyciel firmy PRESSGLASS i pola golfowego ROSA
26 latek - Hugo Townsend jest synem Petera Townsenda, angielskiego golfisty, który w swojej karierze odniósł wiele sukcesów, zarówno w amatorstwie, jak i w profesjonalnych rozgrywkach na European Tour, wygrywając 3 turnieje. Brał udział w Ryder Cup w 1969 i 1971 roku, reprezentując Wielką Brytanię i Irlandię.
Golf jest tradycją rodzinną.
„Kiedy byłem dzieckiem, mój tata nauczył mnie wielu rzeczy” – dodał. „Należy do starszego pokolenia, więc może nie znał zbyt wielu technik, ale nauczył mnie wiele o myśleniu, jak odczytywać kłamstwa, jak myśleć o golfie i grać w golfa. Był wielkim zwolennikiem wychodzenia na pole i grania wielu dołków. Kochał to i prawdopodobnie jest teraz bardzo szczęśliwy. To będzie miało dla mnie ogromne znaczenie. „Zadzwoniłem do rodziny w drodze do biura turniejowego i po prostu krzyczeliśmy z radości. Nie mogę się doczekać, żeby ich zobaczyć”. Powiedział Hugo.
Tobias Jonsson zajął trzecie miejsce z wynikiem 12 poniżej par, a Justin Walters (RPA), który ostatniego dnia uzyskał wynik 63 poniżej par, zakończył tydzień jednym uderzeniem powyżej, na czwartym miejscu. Duet Bryce Easton i Jovan Rebula (RPA) zajęli ex aequo piąte miejsce z wynikiem 10 poniżej par. Pierwsze dziewięć miejsc w rankingu Road to Mallorca pozostało bez zmian a Szkot David Law utrzymał pozycję numer jeden. Jonsson awansował o siedem miejsc do 12 pozycji dzięki zajęciu trzeciego miejsca w Polsce, natomiast Sam Jones z Nowej Zelandii zajmuje obecnie ostatnie miejsce w klasyfikacji DP World Tour, plasując się na 20 pozycji. Road to Mallorca przenosi się teraz do Portugalii, gdzie w dniach 11-14 września 2025 r. odbędzie się Open de Portugal w Royal Óbidos.
Finałową rundę oraz ceremonię dekoracji obserwowały na żywo setki kibiców, którzy towarzyszyli golfistom podczas gry. GACROSACHALLENGETOUR po raz kolejny stał się świętem golfa na najwyższym poziomie w tak wspaniałym miejscu jakim jest pole golfowe ROSA
Na turnieju wystąpili zarówno uznani gracze światowej klasy tacy jak; Marc Warren (Szkocja) - wielokrotny zwycięzca turniejów European Tour, David Horsey (Anglia) - triumfator czterech turniejów European Tour, Romain Wattel (Francja) - zwycięzca European Tour, Renato Paratore (Włochy) - dwukrotny zwycięzca European Tour, jak i rosnące gwiazdy Callenge Tour; Hugo Townsend (Szwecja) - zwycięzca GAC Rosa Challenge Tour 2025 , Anton Albers (Niemcy) - 2 miejsce w GAC Rosa Challenge Tour 2025, David Law (Szkocja) - lider rankingu Road to Mallorca, Tobias Johnsson (Szwecja) - 3 miejsce w GAC Rosa Challenge Tour 2025 , Jovan Rebula (RPA) - siostrzeniec legendarnego Erniego Elsa. Calum Fyfe (Szkocja), Sam Jones (Nowa Zelandia), Pedro Figueiredo (Portugalia), Stefano Mazoli (Włochy), Georgio De Leo (Włochy). To czyni turniej jednym z prestiżowych wydarzeń golfowych w Europie Środkowej.
Nie zabrakło gości specjalnych; dyrektora zawodów HotelPlanner Tour, przedstawiciela Ministerstwa Sportu, Polskiego Związku Golfa, PGA Polska, aktorów i wielu innych znakomitych gości.
Dziękujemy za zaproszenie TOPGOLF.pl