Facebook Polub nas na Facebooku
Dzisiaj jest Czwartek, 25 Kwiecień 2024

PGA Polska Championship 4 września - relacja

2016-09-04

Pierwszy dzień LOTOS PGA Polska Tour za nami. 4 września na polu golfowym Sobienie Królewskie Golf & Country Club odbył się turniej Pro-Am, w którym golfiści amatorzy mogli się zmierzyć z zawodowcami. Dodatkowo organizatorzy zapewnili atrakcje dla gości. Akademię golfa odwiedziła między innymi młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Garwolina. Mogli potrenować z wykwalifikowanym trenerem i popatrzeć na grających zawodowców w turnieju. Dorośli mogli spróbować szampana Jacquart oraz degustować wódkę Dwór Sieraków. Konkursy charytatywny Nearest to The Pin cieszył się dużym zainteresowaniem tym bardziej, że zbiórka pieniędzy była przeznaczona na szczytny cel – fundację Bator Tabor. Zawody Longest Drive przerwał deszcz, wykorzystano ten czas na rozdanie nagród dla drużyn za pierwszy dzień. W poniedziałek rozpocznie się turniej główny, który będzie trwał do środy. Zawodowcy zagrają w klasyfikacji stroke play brutto natomiast amatorzy w klasyfikacjach stroke play brutto i netto. Pula  nagród dla zawodowców wyniesie 50 000 zł.

Team Kuby Piotrowskiego triumfuje w PGA Polska Championship Pro-Am

Czteroosobowy team Kuby Piotrowskiego triumfuje w PGA Polska Championship Pro-Am, który w niedzielę został rozegrany na polu Sobienie Królewskie Golf & CC. Zwyciężyli z wynikiem 112 uderzeń.

Drugie miejsce ze stratą 6 uderzeń do pierwszego teamu zdobyła drużyna w składzie Łukasz Szadny, Marek Tian, Rafał Podkański i Renata Marszałek.

Trzecie miejsce w zawodach poprzedzających turniej PGA Polska Championship zajęła drużyna w składzie Piotr Owczarek, Janusz Hajdul, Łukasz Boruc i Nikodem Świacki – uzyskali wynik 119 uderzeń.

Turniejowi towarzyszyło wiele atrakcji, w tym Otwarte Mistrzostwa Polski Longest Drive by Work Service.  W kategorii Pro najlepszy okazał się Nigel Waring, który posłał piłkę na odległość 253 metrów. Wicemistrzem został Martin Hejger, uderzając o 14 cm krócej od zwycięzcy. Trzecie miejsce, po dogrywce, należało do Thomsa Bosco-Cwioka – 259 metrów.

Mistrzynią Otwartych Mistrzostw Polski Longest Drive została Katarzyna wiktor – 164 metry, wicemistrzynią okazała się Katarzyna Rowicka – 162 metry, na trzecim miejscu uplasowała się Beata Krawczyk – 154 metry.

193 metry zapewniły zwycięstwo Anastazji Piechule w kategorii juniorek. Drugie miejsce zdobyła Kamila Marszałek – 150 metrów.

Wśród amatorów najdalej uderzył Karol Oleksa, bo aż 244 metry. Wicemistrzem został Mateusz Korzuch z wynikiem 224 metrów, natomiast wicemistrzem został Maciej Łukasiński – 212 metrów.

Najlepszym juniorem, z niesamowitym wynikiem 257 metrów, został Michał Bargenda. Na drugiej pozycji uplasował się Krzysztof Marszałek – 232 metry, natomiast na trzecim Marcel Benbenek – 206 metrów.

W Dr Irena Eris Charity Nearest to the Pin, z którego dochód został przeznaczony na  fundację Bator Tabor wygrała Katarzyna Rowicka, posyłając piłkę 25 cm od dołka.

Konkurs na dołku nr 9 by Orange Polska zwyciężył Mateusz Kniaginin w wynikiem 77cm.

Dodatkowo podczas turnieju odbyła się degustacja Szampana Jacquart, degustacja wódki Dwór Sieraków oraz akademia dla zaproszonych gości.

W poniedziałek rozpocznie się PGA Polska Championship. Najważniejszy turniej z cyklu LOTOS PGA Polska Tour. Pula nagród wynosi 50 000 zł.

Sponsorami turnieju są: Sobienie Królewskie Golf & CC, Grupa LOTOS S.A, Citi Handlowy, Warta, LUX MED, Almar, Centrum Golfa, Professional Travel, Dwór Sieraków, Work Service, r3s Men’s accesories, Dr Irena Eris, Champagne Jacquart, FJ, Titleist, Gold Well.

--------------------------------------------------

Finał najważniejszej ligi zawodowego golfa  w Polsce LOTOS PGA Polska Tour rozpocznie się już 4 września na polu golfowym Sobienie Królewskie Golf & Country Club.

Tradycyjnie zawody zainauguruje Pro-Am, w trakcie którego zawodowcy połączą siły z amatorami. To doskonała okazja dla każdego gracza na podpatrzenie gry najlepszych zawodników.
Dodatkową atrakcją podczas ProAmu będzie możliwość wykupienia Mulligana. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz fundacji Bator Tabor.

Pierwszego dnia, w niedzielę, odbędzie się również piknik dla zaproszonych gości. Każdy będzie miał okazję spróbować swoich sił podczas akademii golfa. Dodatkowo odbędzie się degustacja szampana Jacquart oraz wódki Dwór Sieraków. Dodatkowo odbędzie się test FMS -Functional Movements System, podczas którego gracze i zaproszeni goście będą mieli okazję zbadać ograniczenia funkcjonalne oraz asymetrię ruchu. Test zostanie przeprowadzony przez lekarza sportowego oraz fizjoterapeutę z Grupy LUX MED.

PGA Polska Championship to wiele dodatkowych konkursów sportowych. Po raz drugi w bieżącym sezonie odbędzie się Charity Nearest to The Pin, w trakcie którego każdy golfista będzie próbował posłać piłkę jak najbliżej dołka. Głównym celem konkursu jest zbiórka pieniędzy na fundację Bator Tabor. Sponsorem konkursu jest Dr Irena Eris. Nagrodą w konkursie jest weekendowy pobyt w hotelu SPA Dr Ireny Eris.

Po pierwszym dniu rozgrywek tradycyjnie odbędzie się spektakularny finał Mistrzostw Polski Longest Drive.

W poniedziałek rozpocznie się turniej główny, który będzie trwał do środy. Zawodowcy zagrają w klasyfikacji stroke play brutto natomiast amatorzy w klasyfikacjach stroke play brutto i netto. Pula  nagród dla zawodowców wyniesie 50 000 zł.

Po zakończeniu rundy finałowej poznamy mistrza PGA Polska Championship, triumfatora rankingu Order of Merit 2016, a także najlepszego amatora klasyfikacji generalnej.

W zeszłym roku PGA Polska Championship odbył się na polu First Warsaw G&CC. Jego triumfatorem został reprezentant Czech – Stanislav Matus.

Partnerami zawodów są: Almar, Champagne Jacquart , Dr Irena Eris, Centrum Golf , Wódka Dwór Sieraków, Goldwell, , Grupa LUX MED, Professional Travel, Qatar Airlines, r3s men’s accessories, Titleist, Foot Joy, Work Service.