Facebook Polub nas na Facebooku
Dzisiaj jest Czwartek, 28 Marzec 2024

23 Floating Garden Szczecin OPEN

2020-08-17

W piątek 14 sierpnia na polu golfowym Binowo Park odbył się ProAm Floating Garden Szczecin Open, poprzedzający najstarszy zawodowy turniej golfowy w Polsce – Floating Garden Szczecin Open.

W ProAmie zwyciężyła drużyna Jakuba Piotrowskiego w składzie Dominik Bielawski, Karol Bać i Leszek Bać. Drugie miejsce ze stratą jednego uderzenia do zwycięzców uzyskali Michał Kasprowicz, Małgorzata Hofman, Janusz Wiśniewski i Piotr Hofman. Na trzeciej pozycji uplasowali się Mateusz Jędrzejczyk, Zenobia Malta, Monika Mazurkiewicz i Przemysław Mazurkiewicz.

Wyniki Pro-Am:

com/img/wynikipro-am.pdf

W sobotę i niedzielę 15-16 sierpnia rozegrany został turniej Floating Garden Szczecin OPEN

Po dwu dniowych zmaganiach 23 edycję Floating Garden Szczecin OPEN wygrał szczecinianin Max Sałuda z wynikiem -2. Max wygrywając ten turniej po raz drugi w swojej golfowej karierze.
 Na drugim miejscu z wynikiem -1 uplasował się Mateusz Jedrzejczyk, a trzecie miejsce zajął Jan Lubieniecki, który prowadził po pierwszej rundzie.

Wyniki:

/v24/#/4941/results

Floating Garden Szczecin Open jest najstarszym w Polsce turniejem golfowym dla zawodowych graczy. Organizowany jest  od 20 lat.
Turniej rozgrywany jest w ramach cyklu PGA Polska Tour i otrzymał pierwszą kategorię rankingu Order of Merit PGA Polska.

Pierwszy turniej golfowy był rozgrywany pod nazwą Mistrzostwa Szczecina w 1998 roku na polu golfowym Amber Baltic w Kołczewie koło Międzyzdrojów. Drugą edycję w 1999 roku również gościł Amber Baltic, natomiast trzeci turniej w 2020 roku został przeniesiony na nowe pole golfowe Binowo Park pod Szczecinem. W tym turnieju pierwsze miejsce po dogrywce zajął Sławomir Piński, drugie Bogusław Bil ( obaj mieli po 87 uderzeń ).

Kolejne lata to sukces popularności turnieju. W 2006 roku brało w nim udział 71 zawodowców ze świata.

Zdjęcia: Foto Jaga Jarosław Gaszyński