Facebook Polub nas na Facebooku
Dzisiaj jest Piątek, 29 Marzec 2024

MISTRZOSTWA REGIONÓW Wyniki

2019-05-10

Trzy dni regionalnych zawodów (10-12 maja) na czterech polach golfowych w Polsce wyłoniły zwycięzców Mistrzostw Regionów.

REGION PÓŁNOC – TOKARY GC

Na pomorskim polu w rywalizacji wzięło udział 60 zawodników. Turniej zwyciężył Filip Kowalski, reprezentant klubu Tokary GC, uzyskując wynik 216 (par pola). Drugie miejsce zajął Maksymilian Biały (Tokary GC), który zawody zakończył z rezultatem 221 (+5). Podium klasyfikacji generalnej zamknęła Anastazja Piechula (Sobienie Królewskie G&CC) z wynikiem 223 (+7), tym samym triumfując wśród kobiet i wyprzedzając zawodniczki klubu Sierra GC – Oksanę Wojtkiewicz (244, +28) oraz Annę Rydzykowską (260, +44).

REGION POŁUDNIE – ŚLĄSKI KG

Mistrzostwa Regionu Południowego odbyły się na polu Śląski KG, a w zawodach wystartowało 80 golfistów i golfistek. Najlepszy wynik w turnieju uzyskał Vojtech Pavelka (Beskydsky GK). Zawodnik z Czech zwyciężył zawody z rezultatem 214 (-2). Drugi w klasyfikacji, z jednym uderzeniem więcej, był Jakub Urbański (Toya G&CC). Na trzecim miejscu uplasował się Konrad Bargenda (Sobienie Królewskie G&CC) uzyskując wynik 224 (+8).

Najlepszą golfistką w Regionie Południowym została, po raz kolejny, 12-letnia Kinga Kuśmierska. Zawodniczka Armada GC uzyskała wynik 244 (+28), tym samym wyprzedzając swoją klubową koleżankę, Annę Grzywocz, o pięć uderzeń. Trzecie miejsce w klasyfikacji kobiet zajęła Matylda Krawczyńska (Rosa Private GC) z rezultatem 251 (+35).

REGION WSCHÓD – FIRST WARSAW G&CC

Zawody w Rajszewie zgromadziły 104 golfistów – była to największa frekwencja wśród wszystkich tegorocznych mistrzostw regionów. W turnieju z wynikiem 220 (+4) triumfował William Carey (First Warsaw G&CC). Za nim uplasowali się zawodnicy klubu Sobienie Królewskie G&CC – Mikołaj Kniaginin (225, +9) oraz Andrzej Jr. Wierzba (226, +10).

Wśród kobiet najlepsza okazała się być Ekaterina Misnik (Moscow Country Club). Zawodniczka z Rosji uzyskała wynik 245 (+29), tym samym wyprzedzając o pięć uderzeń Alicję Milewską (Lisia Polana KG). Trzecie miejsce w klasyfikacji kobiet zajęła Amanda Majsterek (A&A GC) z rezultatem 253 (+34).

REGION ZACHÓD – BINOWO PARK GC

Gospodarzem Mistrzostw Regionu Zachodniego w tym roku było pole Binowo Park GC. W zawodach wystartowało 71 golfistów i golfistek. Turniej zwyciężył Szwed David Lundgren (Vasatorp GC), uzyskując wynik 221 (+5). Wicemistrzem regionu, z rezultatem 228 (+12), został Kamil Nowak (Kalinowe Pola GC). Na trzecim miejscu podium uplasował się Robert Kamiński (Amber Baltic GC) z sumą 236 (+20).

Podium golfistek prezentowało się następująco: Martyna Dymnicka z Toya G&CC (255, +39), Alicja Kulig z Binowo Park GC (269, +53) oraz Sławomira Konieczna z Gorzowskiego KG Zawarcie (273, +57).