Facebook Polub nas na Facebooku
Dzisiaj jest Czwartek, 18 Kwiecień 2024

POLKI NAJLEPSZE W EUROPEAN LADIES’ TEAM SHIELD CHAMPIONSHIP!

2019-08-03

Reprezentacja Polski triumfowała w turnieju European Ladies’ Team Shield Championship. W match play’owym finale rozgrywanego na Litwie turnieju, Polki pokonały Bułgarki. Na trzecim miejscu uplasowały się golfistki z Łotwy. Rywalizowało 10 kobiecych drużyn.

Biało-czerwony team w składzie: Dominika Gradecka (Gradi GC), Nicole Polivchak (Toya G&CC Wrocław), Dorota Zalewska (Binowo Park GC) oraz Maria Żrodowska (Tokary GC) już w pierwszej rundzie objął prowadzenie. W wynikach strokeplay po pierwszym dniu zawodów na na polu The V Golf Club Vilnius (par 72) Polki odnotowały +9, a goniące ich Bułgarki zebrały aż +26 uderzeń. W półfinałach pokonały Liechtenstein 2:1, a w finale Bułgarię 2,5-0,5.

„Dziewczyny świetnie grały cały tydzień, ciężko pracując na wynik od rana do wieczora. Nie mógłbym być bardziej dumny! Słowa podziękowania należą się trenerom klubowym, którzy włożyli wielką pracę w przygotowanie każdej z zawodniczek” – mówił szkoleniowiec kadry narodowej Alvin Brasseaux.

To była piąta edycja zawodów. Shield Trophy dedykowany jest krajom, w których golf dopiero się rozwija. Od drużynowych mistrzostw Europy różni je mniejsza liczba zawodników występujących w teamie – w przypadku Shield Trophy to 4 osoby.

W edycji 2018 reprezentacja Polski (występująca w tym samym składzie) zakończyła zawody European Ladies’ Team Shield Championship na trzecim miejscu.