Facebook Polub nas na Facebooku
Dzisiaj jest Piątek, 26 Kwiecień 2024

ProAm PGA Polska Championship 14 września Kalinowe Pola

2017-09-18

Reprezentant Czech, Ales Korinek, zwyciężył finał cyklu BMW PGA Polska Tour – BMW PGA Polska Championship. Już pierwszego dnia wysunął się na prowadzenie, utrzymując pierwsze miejsce przez kolejne dwa dni.

Drugie miejsce wśród zawodowców zdobył również reprezentant Czech, Tadeas Sedlacek, mając 7 uderzeń straty do lidera. Trzecie miejsce zajął Max Sałuda.

Po ostatnim turnieju z cyklu został rozstrzygnięty ranking Order o Merit. Zawodowcy mogli zbierać punkty na pięciu turniejach z cyklu BMW PGA Polska Tour, a także na turnieju Sierra Polish Open oraz Wrocław Open. Najwięcej punktów, bo aż 22015, zdobył Adrian Meronk, tym samym wygrywając ranking.

Wśród amatorów brutto zwyciężyła Dorota Zalewska, która w klasyfikacji ogólnej zdobyła 2 miejsce ex aequo z Tadeasem Sedlackiem (-3). Na drugiej pozycji uplasował się Kamil Nowak. Trzecie miejsce zdobył Jan Rybczyński.

W klasyfikacji netto wśród amatorów zwyciężył Bartek Bogusz. Drugie miejsce zajęła aplikantka PGA Polska - Karolina Schneider. Na trzeciej pozycji uplasował się Jacek Chyziak.

Przez cały cykl była prowadzona dodatkowa klasyfikacja dla amatorów. Liczyły się trzy najlepsze wyniki spośród pięciu turniejów. Nagrodą dla najlepszych amatorów netto i brutto był samochód marki BMW serii 5 na trzy miesiące. W klasyfikacji brutto zwyciężyła Dorota Zalewska. W klasyfikacji netto najlepsza okazała się Amanda Majsterek.

Najlepszą kobietą brutto została Amanda Majsterek, natomiast najlepszą kobietą netto okazała się Agnieszka Jakubowska. Wśród juniorów brotto zwyciężył David Shinto. Najlepszym juniorem netto został Hubert Tomczyk.

Partnerzy wspierający: Work Service, SAP, Dr Irena Eris, Centrum Golf, Goldwell, Professional Travel, Titleist, Foot Jooy oraz Champagne Jacquart

Patronat Medialny TOPGolf.pl ( dziękujemy ).

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ProAm PGA Polska Championship 14 września Kalinowe Pola za nami.

Jesienne warunki pogodowe, deszcz, wiatr, temperatura ok. 15 stopni w takich warunkach pogodowych został rozegrany turniej ProAm PGA Polska Championship. Kalinowe Pola w tym dniu gościły zawodowców i amatorów. Po krótkiej przerwie na lunch zostały dwa konkursy-  Finał Otwartych Mistrzostw Longest Drive oraz konkurs Nearest to the pin by BMW.

I miejsce w turnieju ProAm PGA Polska Championship z wynikiem 118 ( -26 ) zajęli – Łukasz Szadny, Mariusz Konieczny, Rafał Sobół, Hubert Tomczyk.

II miejsce: Tomasz Wiśniewski, Remigiusz Horodyński, Tomasz Sawicki, Robert Bagiński z wynikiem 126 (-18 )

III miejsce: Adrian Kaczała, Zdzisław Matejek, Elżbieta Hahs, Zbigniew Hahs z wynikiem 132 ( -12 )

Longest Drive:  Mistrzem Polski Longest Drive w kategorii zawodowców został Adrian Kaczała jego piłka poszybowała na odległość 285 metrów. Drugie miejsce dla Maxa Sałudy.

Mistrzem Otwartych Mistrzostw Polski Longest Drive by Work Service wśród amatorów został Mateusz Korzuch z niesamowitym wynikiem 290m. Wicemistrzem okazał się Artur Mroziński, natomiast II Wicemistrzem został Artur Zaborowski.

Wśród kobiet najdalej uderzyła Agnieszka Arabczyk. Mistrzem juniorów został Kamil Nowak.

Adrian Kaczała zwyciężył także w konkursie nearest to the pin by BMW, posyłając piłkę 70cm od dołka.

Od piątku do niedzieli na polu golfowym Kalinowe Pola rozgrywany jest finał cyklu BMW PGA Polska Tour – PGA Polska Chmapionship.

Cykl BMW PGA Polska Tour to najbardziej prestiżowa seria zawodów golfowych w Polsce, przeznaczona dla zawodowców jak i amatorów. W zeszłym roku w każdym turnieju wzięło udział blisko 100 zawodników, a pula nagród w cyklu wyniosła 200 000 zł. W zawodach biorą udział zarówno polscy jak i zagraniczni golfiści.