GOLF BARBECUE dla członków stowarzyszenia, klientów i przyjaciół Olympic Golf Club.
2017-09-17

W niedzielę 17 września w kalendarzu pogodowym – temperatura 15 stopni i deszcz.

Jak widać dla miłośników golfa i przyjaciół Olympic Golf Club pogoda nie miała znaczenia.

Mini turniej na putting greenie z atrakcyjnymi nagrodami od partnerów wydarzenia podgrzewał atmosferę. W mini turnieju, w kategorii kobiet mistrzynią została Jagoda Kozieł, a mistrzem Krzysztof Gołda.

W niedzielę – 10 września na polu golfowym Sobienie Królewskie odbył się II Finał Ladies Cup - Gramy dla Boskich Matek. Tego dnia najlepiej zagrała i zajęła pierwsze miejsce Anna Radziszewska. Zwyciężczynią całego cyklu II Ladies Cup została Dorota Gromuł. Obu Paniom Gratulujemy.

Finn Fleer, reprezentant Niemiec, po dogrywce z najlepszym polskim zawodowcem, Adrianem Meronkiem, został triumfatorem Wrocław Open 2017. Adrian Meronk i Finn Fleer zakończyli trzydniowy turniej z wynikiem -13. Na trzecim miejscu, ze stratą trzech uderzeń do lidera, uplasował się najlepszy polski amator, Mateusz Gradecki.

W miniony weekend na Kalinowych Polach już po raz drugi odbyły się Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Golfie BMW Olszowiec Open. W dniach 2-3 września na polu golfowym zgromadziło się ponad 120 golfistów grających o nagrody warte blisko 250 000 PLN. Wydarzenie komentował Tomasz Zembrowski, a ambasadorem turnieju była Martyna Mierzwa, mistrzyni Polski kobiet w golfie.

Poniedziałek 04 września, drugi dzień turnieju Wrocław Open.

David Antonelli na prowadzeniu po drugiej rundzie Wrocław Open

David Antonelli, reprezentant Francji, po drugiej rundzie turnieju Wrocław Open wysunął się na prowadzenie, poprawiając wczorajszy wynik o 2 uderzenia. Na drugim miejscu znajduje się Finn Fleer, który o jedną pozycję. Trzecie miejsce ex aequo zajmują Leonhard Astl, Mathias Eggenberger oraz David Heizinger.

Czego uczy nas golf ?- o tym właśnie jest najnowsza książka Michała Kopczewskiego.
2017-09-01

Czego uczy nas golf?

O tym właśnie jest najnowsza książka Michała Kopczewskiego. Zawiera ona osiemnaście rozdziałów, opisujących umiejętności, które nabywa golfista. Jednocześnie są one pożądanymi przymiotami każdego dobrego menedżera. Stąd wniosek wypływający z lektury: gra w golfa jednocześnie doskonali nasze cechy niezbędne w pracy. Taką tezę postawił autor, a jego rozmówcy potwierdzają taki punkt widzenia.

Finał największego cyklu turniejów golfowych w Polsce World Amateur Golfers Championship 2017 (WAGC).
2017-08-27

World Amateur Golfers Championship 2017 na dwóch polach golfowych Modry Las I Binowo Park wystartowało 232 golfistek i golfistów, by rywalizować w sześciu grupach handicapowych o zwycięstwo i awans reprezentacji Polski na światowy finał WAGC, który odbędzie się w dniach 18 – 25 listopada na polach golfowych w Kuala Lumpur, Malezja.

Po dwóch dniach do trzeciej finałowej rundy zakwalifikowało się 50% w każdej grupie handicapowej.

WaWa Golf – nowy obiekt golfowy w centrum miasta Warszawy.
2017-08-26

Stadion Warszawskiej Syrenki, obiekt sportowy wybudowany w 1948 roku przechodzi reinkarnację. Z klepiska jakie pozostało po latach stadion doczekał się nowego obiektu golfowego. W otoczeniu zieleni Pola Mokotowskiego przy ul. Batorego 10 jest już działająca nowa strzelnica golfowa- driving range.
Pierwszy kalendarz o golfie kobiecym na 2018 rok !
2017-08-22

Polskie Stowarzyszenie Golfa Kobiet na swym pierwszym założycielskim spotkaniu w 2015 r. postanowiło m.in. wydać kalendarz o golfie kobiecym z okazji obchodzonego w przyszłym roku 25-lecia Polskiego Związku Golfa.

Po trzech dniach rywalizacji na polu Postołowo GC tytuł mistrzyni Polski wywalczyła Maria Żrodowska (Tokary GC) z łącznym wynikiem 232. Wicemistrzynią, z rezultatem 247, została Oksana Wojtkiewicz (Sierra GC), a podium zamknęła z dwoma uderzeniami mniej Zofia Wójcik (KG Lisia Polana).

Również po trzech dniach rywalizacji oraz dogrywce na polu Postołowo GC tytuł mistrza w Citi Handlowy XXIII Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Mężczyzn zdobył reprezentant Holandii, Dario Antonisse. Drugie miejsce wywalczył Jakub Dymecki (Tokary GC), a podium zamknął Mikołaj Kniaginin (Sobienie Królewskie G&CC).