Turnieje

Silesia Business & Life Golf Cup 2018 -  Mauritius – RPA – Czechy
2017-12-01

Silesia Business & Life Golf Cup 2018 - Mauritius – RPA – Czechy

Turnieje Silesia Business & Life Golf Cup wpisały się na stałe w kalendarz wydarzeń golfowych w kraju. Organizatorzy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom golfistów od 3 lat organizują dla nich zagraniczne wyjazdy golfowe, podczas których rozgrywane są turnieje eliminacyjne do krajowego finału.
Zakończył się światowy finał World Amateur Golfers Championship w Kuala Lumpur!
2017-11-26

Wojciech Adamczyk (WAGC) i Agnieszka Sabaj (WAGI) z medalami, Polska 11-sta!

Olbrzymi sukces w turnieju World Amateur Golfers Invitational odniosła Agnieszka Sabaj, wygrywając grupę hcp 26 - 30 w World Amateur Golfers Invitational.

Reprezentant Czech, Ales Korinek, zwyciężył finał cyklu BMW PGA Polska Tour – BMW PGA Polska Championship. Już pierwszego dnia wysunął się na prowadzenie, utrzymując pierwsze miejsce przez kolejne dwa dni.

Drugie miejsce wśród zawodowców zdobył również reprezentant Czech, Tadeas Sedlacek, mając 7 uderzeń straty do lidera. Trzecie miejsce zajął Max Sałuda.

Finn Fleer, reprezentant Niemiec, po dogrywce z najlepszym polskim zawodowcem, Adrianem Meronkiem, został triumfatorem Wrocław Open 2017. Adrian Meronk i Finn Fleer zakończyli trzydniowy turniej z wynikiem -13. Na trzecim miejscu, ze stratą trzech uderzeń do lidera, uplasował się najlepszy polski amator, Mateusz Gradecki.

W miniony weekend na Kalinowych Polach już po raz drugi odbyły się Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Golfie BMW Olszowiec Open. W dniach 2-3 września na polu golfowym zgromadziło się ponad 120 golfistów grających o nagrody warte blisko 250 000 PLN. Wydarzenie komentował Tomasz Zembrowski, a ambasadorem turnieju była Martyna Mierzwa, mistrzyni Polski kobiet w golfie.

Poniedziałek 04 września, drugi dzień turnieju Wrocław Open.

David Antonelli na prowadzeniu po drugiej rundzie Wrocław Open

David Antonelli, reprezentant Francji, po drugiej rundzie turnieju Wrocław Open wysunął się na prowadzenie, poprawiając wczorajszy wynik o 2 uderzenia. Na drugim miejscu znajduje się Finn Fleer, który o jedną pozycję. Trzecie miejsce ex aequo zajmują Leonhard Astl, Mathias Eggenberger oraz David Heizinger.

Finał największego cyklu turniejów golfowych w Polsce World Amateur Golfers Championship 2017 (WAGC).
2017-08-27

World Amateur Golfers Championship 2017 na dwóch polach golfowych Modry Las I Binowo Park wystartowało 232 golfistek i golfistów, by rywalizować w sześciu grupach handicapowych o zwycięstwo i awans reprezentacji Polski na światowy finał WAGC, który odbędzie się w dniach 18 – 25 listopada na polach golfowych w Kuala Lumpur, Malezja.

Po dwóch dniach do trzeciej finałowej rundy zakwalifikowało się 50% w każdej grupie handicapowej.

Po trzech dniach rywalizacji na polu Postołowo GC tytuł mistrzyni Polski wywalczyła Maria Żrodowska (Tokary GC) z łącznym wynikiem 232. Wicemistrzynią, z rezultatem 247, została Oksana Wojtkiewicz (Sierra GC), a podium zamknęła z dwoma uderzeniami mniej Zofia Wójcik (KG Lisia Polana).

Również po trzech dniach rywalizacji oraz dogrywce na polu Postołowo GC tytuł mistrza w Citi Handlowy XXIII Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Mężczyzn zdobył reprezentant Holandii, Dario Antonisse. Drugie miejsce wywalczył Jakub Dymecki (Tokary GC), a podium zamknął Mikołaj Kniaginin (Sobienie Królewskie G&CC).

Zapraszamy 05 sierpnia 2017 na pole golfowe Przytok Golf Resort. Pierwszy turniej nocny w takiej odsłonie, organizowany nie tylko dla golfistów, ale również dla tych którzy ten piękny sport chcą poznać oraz tych którzy po prostu lubią coś innego. Przy świetle gwiazd i letniej muzyce DJów BENG Bros rozegrany zostanie turniej golfowy.

Na polu Toya G&CC zakończyła się trzydniowa rywalizacja seniorów i midamatorów. Triumfowali: w kat. seniorów – Michael Flindt, Rhea Wiatr oraz Errol Mills, a w mid-amatorach Dorota Trocha oraz Marek Tymiński.